Історія масажу
Цікава історія виникнення слова “масаж”. Так одні автори вважають, що воно має арабське походження “mass” або “masch” - “ніжно давити, торкатися”, інші – від грецького “masso” - “стискати руками”, треті – від латинської “massa” - “прилипаючий до пальців”. Усі три варіанти мають загальну тему - “вплив на тіло руками”.
В багатьох культурах Землі здавна визначають велику користь від масажу. Про його застосування навіть говорится у Біблії (Естер 2:12, V століття до н.е. Перська Імперія) Також у Китаї та Індії деякі види масажу грають досить важливу роль у їх традиційній медицині. У Китаї про масаж згадується з III-го тисячоліття до н.е., а у Індії – з VII-го століття до н.е. Прийоми Європейського масажу були систиматизовані на початку XIX століття Пером Хенриком Лінгом (швецький терапевт, вчений, викладач та засновник шведської системи гімнастики та масажу), який розробив систему масажу, відому зараз, як швецький масаж.
Цікаво, що у Індії та Китаї масаж виконували тільки священослужителі. До масажу відносились, як до необхідної та обов’язкової процедури яка збереже здоров’я людям. Тому в цих країнах були засновані школи масажу, в яких навчались різним прийомам та технікам масажу. У Давньому Китаї були закладені витоки профілактичної медицини. Практично у всіх провинціях Китаю були створені лікувально-гімнастичні школи, в яких готували фахівців з масажу та лікувальної гімнастики.
В країнах Америки та Африки до масажу ставились не так серйозно тому обходились примітивними прийомами.
А в Єгипті масаж обов'язково поєднували лазнею. З лазні ніхто не виходив поки не зробе масаж. Розпарену людину розтирали, розтягували, м’яли, давили на усі частинки тіла по відомим на той час прийомами масажу.
Як бачимо, масаж протягом століття не втрачав свою популярність. Навпаки з’являлось та продовжує з’являтися безліч різноманітних підходів, прийомів, технік на всіх континентах та островах.
Можливо вас зацікавить: Масаж спини Харків / Лікувальний масаж у Харкові / Вартість масажу